Nici Aptos do zabiegów małoinwazyjnych – Medus Centrum Medyczne https://medus-cm.pl/

Nici Aptos do zabiegów małoinwazyjnych

Z czego są produkowane nici Aptos?

 

Rozwój technologii w medycynie estetycznej zmierza w kierunku unikania długiego okresu rekonwalescencji oraz zmniejszania ryzyka związanego z tradycyjnymi zabiegami chirurgii plastycznej. Ta idea przyświecała również twórcy nici Aptos

Obecnie linia produktów Aptos to duży wybór nici o różnym składzie, kształcie, a co za tym idzie również przeznaczeniu. Produkuje się je z polipropylenu, czyli materiału niewchłanialnego i z kwasu poli-L-mlekowego oraz kaprolaktonu, czyli materiału wchłanialnego. Nici z tego pierwszego materiału stosuje się już od ponad 50 lat. Jednak tak jak zostało już wspomniane, trwa nieustanny rozwój technologii. Stąd też coraz to nowsze propozycje w obszarze i takich produktów.

W 2021 roku wynalazcy firmy Aptos pochwalili się zupełnie nową, rewolucyjną formułą składu nici – Nici Aptos 3Generacji z Kwasem Hialuronowym. Dzięki temu uzyskali oni dodatkowe korzyści dla skóry, zapewniając mniej urazowy zabieg oraz to co bardzo ważne, czyli szybszą rekonwalescencję.

 

Wskazania do zabiegu z użyciem nici Aptos

Do liftingu z użyciem nici Aptos idealnymi kandydatami są osoby z drobnymi oznakami starzenia. Naprawdę mowa tu o tych, którzy potrzebują jedynie niewielkiego liftingu. Patrząc przekrojowo na pewno będą to kobiety i mężczyźni w wieku od 30 do 55 lat.

Do zabiegu z wykorzystaniem technologii Aptos wybiera się ludzi:

 • z zaburzonym owalem twarzy;
 • którzy potrzebują ujędrnienia i uniesienia środkowej części twarzy;
 • posiadających wiotkość skóry pod oczami lub zmarszczki i bruzdy na szyi i dekolcie;
 • którzy już kiedyś przeszli zabieg liftingu nićmi i potrzebują podtrzymania efektu.

 

Nici Aptos do małoinwazyjnych zabiegów liftingu | Efekt Przed/Po

Metody Aptos można stosować do leczenia różnych partii twarzy i ciała. Mowa tutaj o konturze twarzy, żuchwie, policzkach, środkowej cześci twarzy, brwiach, szyi, piersiach, ramionach, brzuchu, pośladkach, wewnętrznej stronie ud, czy też okolic nad kolanami. 

 

A dla kogo nie jest to najlepsze rozwiązanie?

Pacjenci, których skóra jest nadmiernie zwiotczała lub mają nadmiar tkanki tłuszczowej raczej nie skorzystają z zabiegów Aptos. Należy też pamiętać o innych przeciwskazaniach. Osoby z alergią na tworzywa sztuczne, biomateriały i niewchłanalne wypełniacze, ale również te z aktywnym trądzikiem lub infekcją skóry, z hemofilią czy zaburzeniami neurologicznymi i psychicznymi, nie zostaną objęci takim zabiegiem.

Inne przeciwskazania:

 • predyspozycje do bliznowców;
 • choroby autoimmunologiczne: twardzina skóry, sarkoidoza, amyloidoza itp.;
 • leki przeciwzakrzepowe: kumaryna i heparyna;
 • 2 i 3 stadium nadciśnienia tętniczego;
 • Kolagenoza;
 • ciąża, karmienie piersią;
 • nowotwory, chemioterapia;
 • wirusowe zapalenie wątroby typu B i C, HIV;
 • porfiria.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg z użyciem nici Aptos jest procedurą małoinwazyjną i nie wymaga znieczulenia ogólnego w celu korekcji małych obszarów, takich jak twarz i szyja. Znieczulenie ogólne stosowane jest bardziej zaawansowanych zabiegach liftingujących na ciało (piersi, pośladki, uda itp.).

W obu przypadkach zabieg z użyciem nici nie wiąże się z bólem ani innymi dolegliwościami. Po obowiązkowym przygotowaniu strefy korekcyjnej pacjent poddawany jest znieczuleniu miejscowemu roztworem znieczulającym, które działa już po kilku minutach.

Wszystko, co można poczuć podczas zabiegu, to wprowadzenie kaniuli, które nie jest bolesne.
Zabieg trwa około 15 minut, nie pozostawia blizn ani innych śladów, nie wymaga też długiej rekonwalescencji.

 

Bezpieczeństwo zabiegów z wykorzystaniem nici Aptos

Zabiegi z wykorzystaniem nici Aptos pomagają uzyskać młodszy wygląd

Kiedy myślimy o zabiegach medycyny estetycznej, to zależy nam na poprawie wyglądu określonej partii ciała. Bezsprzecznie kuszący jest młodszy wygląd o 5-10 lat przy wykorzystaniu minimalnie inwazyjnego zabiegu. Na taki efekt można liczyć po liftingu z wykorzystaniem nici Aptos. Co prawda zaraz po zabiegu może pojawić się mały obrzęk, ale to kwestia zaledwie kilku dni, gdy w lustrze ujrzy się osobę jak na zdjęciu sprzed lat.

Zabieg jest małoinwazyjny i czas rekonwalescencji jest przy tym minimalny. Należy podkreślić, że jest to bezpieczne rozwiązanie, które nie wiąże się z żadnym dużym bólem. W przypadku korekcji na małych obszarach (twarz, szyja) stosuje się jedynie miejscowe znieczulenie, a ogólne znieczulenie stosowane jest przy zaawansowanych zabiegach liftingujących na ciało (piersi, pośladki, uda itp.). Wszystko co można poczuć podczas zabiegu, to wprowadzenie kaniuli, które nie jest w ogóle bolesne.

Całość trwa ok. 15 minut, więc jest to też wygodne dla pacjentów. Nie muszą przy tym obawiać się pozostania żadnych blizn ani innych śladów.

Autor tekstu:

lek. Michał Szałkiewicz – specjalizuje się w medycynie estetycznej, zaawansowanej laseroterapii oraz chirurgii ogólnej. Stały kontakt z pacjentem, zapewnia mi ciągły rozwój i kontakt nowoczesnymi formami leczenia. Zamiłowanie i pasja do medycyny estetycznej sprawiło, że rozumiem, jak wiele znaczy dla człowieka jego wygląd i jak bardzo jego poprawa, może wpłynąć na zmianę postrzegania samego siebie.

Połączenie „szpitalnej” wiedzy chirurgicznej oraz  pasji do medycyny estetycznej i laseroterapii daje wspaniałe efekty leczenia – niejednokrotnie ciężkich chorób – z zachowaniem estetycznego wyglądu i komfortu pacjenta.

Kontakt

Adres

ul Partynicka 14/U3
53-031 Wrocław

facebook instagram

Zarezerwuj wizytę poprzez ZnanyLekarz.pl

Medus Centrum Medyczne