Medycyna estetyczna – Medus Centrum Medyczne https://medus-cm.pl/

Medycyna estetyczna

Medus Centrum Medyczne to miejsce, w którym stawiamy pacjenta na pierwszym miejscu. Naszą misją jest aby każdy czuł się wyjątkowo. Oferujemy bogatą listę zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej dla wszystkich, którzy pragną zadbać o swoją urodę. Wykwalifikowany zespół oraz profesjonalny sprzęt który posiadamy zadba o Twoje indywidualne potrzeby.

Wśród wykonywanych przez nas zabiegów możemy wyróżnić:

 • lifting twarzy i szyi z użyciem nici-PDO
 • podciągania tkanek miękkich z użyciem nici BARB
 • wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym
 • zabiegi korekcyjne:
 • bruzdy nosowo-wargowe ,
 • bruzdy „marionetki”,
 • bruzdy pionowe wokół ,
 • modelowanie owalu twarzy (wolumetria)
 • bruzda pionowa między brwiami (tzw. „lwia zmarszczka”)
 • zmarszczki mimiczne wokół oczu (tzw. „kurze łapki”)
 • powiększanie i modelowanie ust
 • konturowanie ust
 • uniesienie kącików ust
 • korekta nosa

Pytania i odpowiedzi

Czym różni się medycyna estetyczna od chirurgii plastycznej?

Procedury medycyny estetycznej to zabiegi nieinwazyjne lub o małym stopniu inwazyjności, podczas gdy chirurgia plastyczna opiera się na zmianie wyglądu ciała w sposób inwazyjny z użyciem skalpela i często wymagający odpowiedniej rehabilitacji. Medycyna estetyczna to zabiegi nieoperacyjne, po których skóra potrzebuje niewiele czasu na regenerację. Gwarantowane efekty zabiegów wcale nie różnią się znacznie od tych, które uzyskuje się operacyjnie.

Czy zabiegi medycyny estetycznej wykonuje lekarz?

Medycyna estetyczna ingeruje w Twój organizm, dlatego w naszym Centrum Medycznym zabiegi z medycyny estetycznej i laseroterapii wykonują tylko wyspecjalizowani i doświadczeni lekarze. Jest to niezwykle ważne ze względu na Twoje bezpieczeństwo. Wiedza i kwalifikacje osoby wykonującej zabiegi medycyny estetycznej przekładają się na prawidłowo wykonane czynności niezagrażające zdrowiu. Tylko wykwalifikowany lekarz jest w stanie prognozować rezultaty swojej pracy i zagwarantować Ci piękny, promienny wygląd.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegów medycyny estetycznej?

Głównymi przeciwwskazaniami do zabiegów estetycznych są:

 • ciąża i okres karmienia naturalnego
 • problemy z krzepliwością krwi,
 • trwające choroby dermatologiczne,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • uczulenie na kwas hialuronowy i inne składniki używanych preparatów,
 • cukrzyca,
 • nowotwory (przeciwskazanie względne – szczegóły zabiegu należy omówić z lekarzem).

Szczegółowe informacje na temat przeciwwskazań do konkretnego zabiegu udzieli Ci nasz specjalista podczas konsultacji poprzedzonej wykonanie zabiegu.

Czy powikłania po zabiegach medycyny estetycznej zdarzają się często?

Najczęstszymi powikłaniami po zabiegach medycyny estetycznej są: zaczerwienienie, niewielki obrzęk i siniaki w miejscu wkłucia. Poważniejsze skutki uboczne zdarzają się rzadko, pod warunkiem, że zabieg medycyny estetycznej zostanie przeprowadzony przez wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza, a pacjent nie zatai żadnych informacji na temat swojego stanu zdrowia.

Jak się przygotować do zabiegów?

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego oraz toksyny botulinowej nie wymagają specjalnego przygotowania. Konieczna jest konsultacja z lekarzem, która pozwoli wykluczyć przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Obowiązują jednak pewne zalecenia, takie jak m.in. zakaz spożywania alkoholu oraz leków hamujących krzepnięcie krwi i niektórych ziół, takich jak m.in. dziurawiec. W dniu zabiegu należy również ograniczyć aktywność fizyczną oraz palenie papierosów.

 

Toksyna botulinowa 

Jak długo utrzymuje się efekt po podaniu toksyny botulinowej?

Najczęściej efekt utrzymuje się przez 6-8 miesięcy.

Na czym czym polega zabieg toksyną botulinową?

Zabieg z toksyny botulinowej (botoks, botox) zawsze poprzedza konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. Lekarz przeprowadza wywiad celem wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań oraz określenia oczekiwań pacjenta. W zależności od indywidualnych uwarunkowań, lekarz dopasowuje odpowiednią dawkę toksyny botulinowej, którą wprowadza się za pomocą mikroigły do mięśni usytuowanych tuż pod skórą. Botoks odpowiedzialny jest za blokowanie bodźców przenikających z nerwów do mięśni twarzy, w rezultacie powodując ich rozluźnienie, efektem czego jest likwidacja zmarszczek.

Czy efekty zaaplikowanego botoksu są widoczne bezpośrednio po zabiegu?

Nie. Pierwszy efekt zaczyna być widoczny w ciągu 3-4 dni od zabiegu, ale na ostateczny efektnależy zaczekać około dwóch tygodni.

 

Kwas hialuronowy 

Czy podanie kwasu hialuronowego jest bolesne?

Samo podanie kwasu hialuronowego nie jest bolesne, natomiast moment przejścia igłą przez skórę może być odczuwane jako nieprzyjemne, zależy to od okolicy (np. usta są bardziej wrażliwe), dlatego przed zabiegiem stosuje się znieczulenie. Stopień odczuwania dyskomfortu jest indywidualne.

Jak długo utrzymuje się efekt po podaniu kwasu hialuronowego?

Czas utrzymywania się efektu po zabiegu jest uzależniony od rodzaju zabiegu i użytego materiału. Na trwałość zabiegu ma wpływ styl życia pacjenta. Częste wizyty w solarium czy saunie oraz palenie papierosów znacznie skracają trwałość efektu po zabiegu. Przyjmuje się, że średni czas utrzymania się optymalnego efektu po zabiegu wynosi 6-9 miesięcy, a w niektórych przypadkach nawet do 12 miesięcy.

 

Nici PDO 

Czy zabieg nićmi PDO Barb jest bezpieczny?

Nici PDO Barb to produkt całkowicie bezpieczny, spełniający wszystkie europejskie wymagania.

Czy zabieg aplikacji nici Barb PDO jest bolesny?

Procedura zabiegowa wymaga użycia znieczulenia miejscowego, dzięki czemu zabieg jest niemal całkowicie bezbolesny dla pacjenta.

Czy NICI PDO to zabieg do wykonania o dowolnej porze roku?

W przypadku zabiegów z nićmi liftingującymi pora roku nie ma żadnego znaczenia – można je wykonywać w ciągu całego roku, również latem. Pogoda nie ma wpływu na efekty zabiegu.

Czy efekty zabiegu są widoczne od razu?

Wprowadzenie nici PDO pozwala na osiągnięcie natychmiastowej poprawy wyglądu skóry. Proces syntezy naturalnych białek organizmu – kolagenu i elastyny – rozpoczyna się po około 10-14 dniach i trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (około 2 lat). Z każdym dniem skóra staje się coraz bardziej wygładzona i dużo bardziej jędrna.

Kontakt

Adres

ul Partynicka 14/U3
53-031 Wrocław

facebook instagram

Zarezerwuj wizytę poprzez ZnanyLekarz.pl

Medus Centrum Medyczne