NightLase® - laserowe leczenie chrapania – Medus Centrum Medyczne https://medus-cm.pl/

Nici Aptos do zabiegów małoinwazyjnych

Leczenie chrapania i bezdechu sennego, czyli zabieg NightLase® od Fotona

 

Czy wiecie, że problem chrapania, to problem blisko 40% populacji kobiet i 57% populacji mężczyzn wśród osób dorosłych? Jestem prawie pewny, że znacie kogoś, kto ma z tym problem! Nieprzespane noce, konieczność spania osobno czy niepotrzebne rozdrażnienie, które wcale nie pomaga przy zasypianiu. 

Odgłos chrapania powodują wibracja języczka i podniebienia miękkiego podczas wdechu. Najczęściej występuje podczas snu. Choć nie zagraża życiu, może być objawem groźnego bezdechu sennego. Chrapanie może utrudniać sen osobie dotkniętej tym problemem i innym, śpiącym w pobliżu.

Z pomocą chrapiącym (a niejednokrotnie bardziej ich bliskim) przychodzi autorski zabieg NightLase od Fotony to szybki, prosty i bezbolesny sposób na pozbycie się tej uciążliwości!

chrapania

Procedura laserowa NightLase wykorzystuje energię generowaną przez laser Er:YAG (erbowo-jagowy) o parametrach ustawionych na delikatne oddziaływanie na powierzchnię błon śluzowych jamy ustnej i gardła, czego efektem jest zmniejszenie występowanie bezdechów oraz amplitudy chrapania.

Zabieg wykonywany jest bez konieczności znieczulenia, czy drastycznych interwencji chirurgicznych. Jedyne co będą Państwo musieli znieść, to dyskomfort utrzymania otwartej buzi podczas zabiegu.

Poza usunięciem przyczyny chrapania, stosowanie lasera Er:YAG w okolicy podniebienia miękkiego i gardła pozwala z powodzeniem leczyć również bezdech senny, co znacząco wpływa na jakość i komfort snu.

 

Jaki jest mechanizm działania lasera?

Wiązka lasera delikatnie oddziaływuje na powierzchnię błon śluzowych jamy ustnej i gardła, czego efektem jest zmniejszenie występowanie bezdechów oraz amplitudy chrapania.

 

Podczas laseroterapii miękkie tkanki znajdujące się w jamie ustnej są naświetlane za pomocą lasera erbowo-jagowego, który generuje energię podgrzewającą kolagen w tkankach podniebienia i języczka. Efektem jest ujędrnienie i napięcie naświetlonych miejsc, które dzięki temu mniej wibrują podczas snu.  Zmniejszenie wibracji powstających podczas snu, powoduje, że bezdechy występują rzadziej, a chrapanie zostaje złagodzone.

 

Laserowe leczenie chrapania – ile zabiegów jest potrzebnych?

Dla osiągnięcia pełnego efektu leczniczego zalecane jest poddanie się pełnej serii laseroterapii , czyli 3 zabiegi. W niektórych przypadkach wystarcza tylko jeden lub 2 zabiegi.

  • w 25% przypadków wystarcza 1 zabieg.
  • w 50% – 2 zabiegi.

W przypadku nie ustąpienia dolegliwości po pierwszym zabiegu, kolejny można wykonać już po 4 tygodniach. 

Przebieg zabiegu

Zabieg przeprowadzany jest bez konieczności znieczulenia, gdyż jest zupełnie bezbólowy. Jedyny dyskomfort, jakiego może doświadczyć pacjent, dotyczy konieczności utrzymania otwartych ust przez cały czas trwania zabiegu – czyli ok 10-15 minut. 

Procedura polega na naświetleniu energią lasera erbowo-jagowego części jamy ustnej bezpośrednio odpowiedzialnych za wibracje powodujące chrapanie i bezdech nocny – podniebienie miękkie, języczek, łuki podniebienno-językowe, migdałki, oraz podstawa i boki języka. 

 

Efekty po zabiegu zaczynają być zauważalne już po kilku dniach

Ogromną zaletą terapii laserowej jest dbałość o komfort i bezpieczeństwo pacjenta, bezbolesność, krótki czas trwania, maksymalnie krótki okres rekonwalescencji bez rezygnacji z wysokiej skuteczności.

 

Długość rekonwalescencji

  • 0-1 dni

 

Bezwzględne przeciwskazania do laserowego leczenia chrapania i bezdechu sennego:

  • Schorzenia gardła, strun głosowych
  • aktywne zapalenie gardła
  • aktywna choroba nowotworowa

Autor tekstu:

lek. Michał Szałkiewicz – specjalizuje się w medycynie estetycznej, zaawansowanej laseroterapii oraz chirurgii ogólnej. Stały kontakt z pacjentem, zapewnia mi ciągły rozwój i kontakt nowoczesnymi formami leczenia. Zamiłowanie i pasja do medycyny estetycznej sprawiło, że rozumiem, jak wiele znaczy dla człowieka jego wygląd i jak bardzo jego poprawa, może wpłynąć na zmianę postrzegania samego siebie.

Połączenie „szpitalnej” wiedzy chirurgicznej oraz  pasji do medycyny estetycznej i laseroterapii daje wspaniałe efekty leczenia – niejednokrotnie ciężkich chorób – z zachowaniem estetycznego wyglądu i komfortu pacjenta.

Kontakt

Adres

ul Partynicka 14/U3
53-031 Wrocław

facebook instagram

Zarezerwuj wizytę poprzez ZnanyLekarz.pl

Medus Centrum Medyczne